• https://www.facebook.com/edosk22
  • https://twitter.com/edosk22
Üyelik Girişi
3 ÜLKE TRAKYA BİSİKLET TURU & AVRUPA GÜNÜ
TÜZÜK
MEDYADA EDOSK
Site Haritası

SİNANKÖY KALESİ YABAN ÇİÇEKLERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Nisan ayının ilk hafta sonunda güneşin doğayla birlikte içimizi de ısıtmaya başlamasıyla bu haftaki rotamızı Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Sinanköy'e çevirdik. Sinanköy'ün, Traklara ve Romalılara kadar uzanan köklü tarihi ile Sinanköy Kalesi'nden başlayan ve mağaralar çevresinde devam eden etkinliğimiz süresince Yönetim Kurulu Üyemiz ve aynı zamanda Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Güneş'in anlatımlarıyla çevre bölgede yetişen 20'ye yakın yaban çiçeği hakkında bilgi sahibi olduk.

Üyemiz Fatma Güneş, Türkiye'de her üç bitkiden birinin endemik tür olduğunu, yani dünyanın başka yerinde yaşama ve yetişme ihtimali olmayan, yöreye özgü bitkler olduğunu katılımcılarla paylaştı. 

Toplam 35 katılımcı ile 4,5 saatlik doğa yürüyüşü etkinliği sonrası Edirne'nin 4 nehrinden biri olan ve Sinanköy'ün geçmişteki adı ile anılan 50 kilometre uzunluğundaki Pravadi Deresi'nde ayaklarımızı suya sokup serin bir mola verdik. Etkinliğimizi, dere kenarında bir noktada piknik yaparak sonlandırdık.

Etkinliğimiz süresince yaban çiçekleri konusundaki anlatıları nedeniyle Yönetim Kurulu Üyemiz ve Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Fatma Güneş'e, Sinanköy Kalesi ve Sinanköy'ün tarihi hakkında bilgileri bizlerle paylaşan İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Zaim Bosnalı'ya ve doğa yürüyüşü ekibine öncülük eden kurucu başkanımız Bülent Bacıoğlu'na teşekkür ederiz...

FOTOĞRAF ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ...


1314 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret373626
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.296220.3775
Euro21.745521.8326