• https://www.facebook.com/edosk22
  • https://twitter.com/edosk22
Üyelik Girişi
3 ÜLKE TRAKYA BİSİKLET TURU & AVRUPA GÜNÜ
TÜZÜK
MEDYADA EDOSK
Site Haritası

DOĞA SPORLARI İLE YETİŞKİN MOTİVASYONU

 DOĞA SPORLARI İLE YETİŞKİN MOTİVASYONU

MACARİSTAN

           Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği, Macaristan’a giderek koordinatör olarak yürüttüğü ‘Doğa Sporları İle Yetişkin Motivasyonu’ toplantılarına katıldı
Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin koordinatör olarak yürüttüğü AB Eğitim ve Kültür Hayatboyu Öğrenme Programları yetişkinlere yönelik öğrenme ortaklığı projesi ‘Doğa Sporları İle Yetişkin Motivasyonu’ toplantıları 6. buluşmayla sona erdi. 2 yıllık projede son toplantı Macaristan’ın Budapeşte ye çok yakın ormanlık bölgedeki Nagykovacsi kasabasında yapıldı. EDOSK Başkanı Bülent Bacı “Macaristan’daki 4 günlük periyotta toplantı ve sunumların yanı sıra bölgedeki dağ bisikleti, doğa yürüyüşü parkurları incelemesi, hiking, folklorik öğelerin ve eko turizm uygulamalarının incelemesi, dağ bisikleti yarışı gözlemi, çevre gezileri,Tuna nehri nde kano kayak sporu, öğrenci doğa okulu ziyareti gibi değişik aktivitelerde bulunduk . Öğrenme ortaklığı açısından bu ülkedeki toplantı da çok verimli geçti’ dedi.

YEREL FAALİYETLER

6 ülkeden 6 ayrı kurumun yürüttüğü projede, Trebag organizasyonunun ev sahipliğinde doğa sporları ve yetişkinlerin motivasyonu üzerine şu ana kadar yapılan çalışmalar derlendi. Projede birçok doğa sporu dalı ve bunların yetişkinler üzerinde olumlu psikolojik etkileri üzerine yapılan araştırmalar, yerel faaliyetler, yetişkinler için doğa sporları kılavuzu içeren kitap oluşturuldu. Nagykovacsi kasabasında yapılan toplantılarda ortaklıklar sonucunda proje toplantılarının genelde olumlu sonuçlar ortaya çıkardığı, her ülkede birçok yeni deneyimin paylaşıldığı sonucuna varıldı. Projenin ortaklık açısından çok verimli geçtiği ve benzer projelerle devamının gelmesi gerektiği belirtildi.

 

DAĞ BİSİKLETİ YARIŞLARI

EDOSK proje sorumluları Macaristan'ın Budapeşte yakınlarındaki Nagykovacsi yerleşiminde gerçekleştirilen Crosskovácsi Dağ Bisikleti Yarışlarını da baştan sona izledi ve ayrıca sembolik olarak katıldı. Proje ortaklarından Trebag ve proje katılımcılarının organizasyonda rol aldığı bu mükemmel yarış tüm gün baştan sona gözlemlendi. Köyden onlarca kişinin gönüllü çalıştığı ve 600 e yakın 5 yaşından 75 yaşına kadar amatör-profesyonel katılımcılarının olduğu yarışı baştan sona takip etmek ayrı bir öğrenme deneyimi olarak proje çerçevesinde gerçekleşti. Yaklaşık 15 kategori de 6-83 km’lik 15 farklı etapta amatör ve profosyeneller ayrı ayrı mücadele verdi. Bu yarışmada 6 km’lik aile yarışında anneler, babalar ve çocuklar yarıştı ve dereceye girenlere ödüllerini EDOSK proje sorumluları verdi.

 

TEMMUZDA SONA ERECEK

Edirne Doğa sporları Kulübü Derneği’nin koordinatör olarak yürüttüğü AB Eğitim ve Kültür Hayatboyu Öğrenme Programları yetişkinlere yönelik öğrenme ortaklığı projesi ‘Doğa Sporları İle Yetişkin Motivasyonu’ projesi konusu ve etkinlikleri ile özgün bir proje olarak dikkat çekiyordu . Bu proje 2 yıllık süreç sonu olan temmuz ayı sonunda tamamlanacak. Proje de bundan sonra yaygınlaştırma faaliyeti olarak dergi, kitapçık, broşür ve internet sitesi güncelleme çalışmaları yapılacak.3105 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret373627
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.296220.3775
Euro21.745521.8326